"Huwelijksfeest van 3 dagen"

Op 11 februari 2013

Prins Carnaval Peter Van Nuffel beleeft de mooiste momenten uit zijn leven allemaal in een paar dagen. Zaterdag stapte hij in het huwelijksbootje, zondag reed hij rond als Prins Carnaval in de stoet van Aalst en de komende dagen viert hij als Prins Vastelauved in zijn stad. Er stonden zaterdag dan ook twee glunderende mensen voor burgemeester Christoph D'Haese en schepen van Burgerlijke Stand Mia De Brouwer in de trouwzaal van het stadhuis. Schepen De Brouwer leidde de plechtigheid in het Nederlands, maar omdat er bij het huwelijk van een Prins Carnaval ook wel wat gelachen mag worden, vertaalde burgemeester D'Haese de teksten in het Oilsjters. Zo begrijpen de carnavalisten in de zaal ook wat er wordt gezegd, was de redenering. "Jullie zijn al dertien jaar samen. Doe zo voort zou ik zeggen", zei schepen De Brouwer tegen het koppel. "En zeg liever eens te veel dan te weinig dat je elkaar graag ziet."

Den Dozje

De Prins Carnaval zal burgemeester D'Haese de komende dagen wellicht meer zien dan zijn kersverse echtgenote. Maar D'Haese - die ondertussen in de carnavalswereld de bijnaam 'Den Dozje' kreeg - heeft daarvoor de toestemming gevraagd. "Heeft Prins Peter de toelating om met ons een pintje te drinken tijdens carnaval? En mag hij dit weekend nog eens buiten? Ik beloof dat ik hem in 't oog zal houden", zei de burgemeester tegen Regine. Zij gniffelde en zei dat het goed was. "Een fantastisch gevoel", zei bruid Regine een paar seconden nadat het huwelijk was voltrokken. "Vooraf heb ik wel wat stress gehad, maar ik ben heel gelukkig nu. Dit is een speciaal huwelijk, tijdens carnaval. Deze zomer willen we op huwelijksreis en ook nog een feest geven. Al zien we deze drie dagen carnaval ook een beetje als ons huwelijksfeest. Op de Grote Markt. En iedereen is uitgenodigd", aldus een stralende bruid.

Eendracht

Prins Peter had vrijdagavond op de carnavalsmatch van Eendracht Aalst nog een zwart prinsenkostuum aan, nu was dat een wit kostuum. De prins had dus twee kostuums besteld in Maaseik. Niks werd aan het toeval overgelaten. "De voorbije jaren met Regine waren een gelukkige tijd en eigenlijk verandert er niks door te trouwen. Maar het is een mooie dag en Regine een schitterende vrouw", zei de Prins Carnaval nog.

Hoe waardevol vond je dit artikel?

Geef hier je persoonlijke score in
De gemiddelde score is