Exotisch feest op tonen van internationale muziek

Op 28 augustus 2013

De Raad van Internationale Samenwerking (RIS) koos dit jaar voor het wereldfeest het thema 'Honger is nog steeds een onrecht'.

'We hebben niet de macht, noch de ambitie om honger uit de wereld te helpen', benadrukt voorzitter van de werkgroep Herman Van Hauwermeiren. 'We geloven wel dat enkele kleine veranderingen in onze eigen voedingsgewoonten een verschil kunnen maken.' De voorzitter pleit hierbij voor onder meer fairtradeproducten. 'Lokale boeren in het Zuiden krijgen hierdoor niet alleen een eerlijke prijs voor hun producten, maar ook kansen op een toekomst, door opleiding en investeringen in hun lokale gemeenschap.'

Het aanbod op Casa del Mundo is uitgebreid. In het museum kun je kennismaken met Zuid-Afrikaanse project Fairhills en de partnersteden van Aalst; Gabrovo in Bulgarije en Worcester in Zuid-Afrika. Schepen van Internationale Samenwerking Karim Van Overmeire (N-VA) beschouwt het wereldfeest dan ook als een gezellig familiefestival met sensibiliserend aspect.

Aalsterse organisaties die actief zijn rond de Noord-Zuid- samenwerking stellen zichzelf en hun producten voor en houden workshops. Zangers en groepen uit Senegal, Marokko en Chili brengen erotische cultuur op het feest.

Aalst is muzikaal vertegenwoordigd met de coverband Broken Voice. Ook de Idool-finalisten Dean, Kevin en Denis staan als boysband 3M8S op het podium.

Nieuw dit jaar is een spelparcours, een creatie van Chiro Sjalom. Langs verschillende standjes met spelen en ludieke opdrachten kunnen de jonge deelnemers een leuk cadeautje winnen.

Casa del Mundo vindt plaats op zondag 1 september van 12 uur tot 20 uur. De optredens beginnen om 14 uur. 

Hoe waardevol vond je dit artikel?

Geef hier je persoonlijke score in
De gemiddelde score is